Per. Kas 30th, 2023

  Bergama Dans Atölyesi’ (BDA)nin birinci yılı tamamlanırken kurucularından Özkan Sevgi ile söyleşi gerçekleştirdik.

  Tarkan Kaynar – Bergama Dans Atölyesi (BDA) ne zaman, hangi ihtiyaç ile oluşturuldu?

  Özkan Sevgi – Öncelikle BDA DANS ATÖLYESİ kurucularından bahsetmek isterim. İki kişi olarak kuruldu. Özkan sevgi ve Onur tura. Özkan sevgi 2012 Türkiye salsa ikincisi, Onur tura 2018 türkiye salsa şampiyonu ve milli sporcu. Bölgemizde 3 yaşından 83 yaşına kadar dans eğitimi alan bir çok kursiyerimiz bulunmaktadır. İki kişi olarak çıktığımız bu yolda yüzlerce kişilik bir topluluk olduk.


  Kaynar – Ne tarz müzik türlerinde dans etkinlikleri düzenliyorsunuz?

  Özkan Sevgi – Yetişkin gruplarımıza latin dansları salsa bachata ve cha cha cha öğretiyoruz. Latin dans geceleri düzenliyoruz. Çocuk gruplarımıza ise hiphop k-pop rnb street jazz modern dans gibi eğitimler veriyoruz.

  Kaynar – Kuzey Ege’de bu anlamda ilk misiniz?
  Özkan Sevgi – Bu bölgede ilk olarak kurumsal anlamda ve geniş kitleye erişme anlamında emek vermekteyiz.


  Kaynar – Etkinlikleri düzenlediğiniz mekanları neye göre seçiyorsunuz?
  Özkan Sevgi – Etkinliklerimizi düzenlediğimiz mekanların işletmecilerinin sanata ve sanatçıya verdiği değere göre değerlendiriyoruz. Daha sonrasında mekanın genişliği ve ses sistemiyle zemin gibi faktörleri ele alıyoruz.
  Kaynar – İlerisi için plan ve projeleriniz var mı?
  Özkan Sevgi – Şu an da Soma Bergama Dikili Ayvalık ve Edremit te eğitim vermekteyiz. İleride bu bölgelerde yaşayan tüm dansçıların katılacağı eğitimlerin olduğu bir dans festivali düzenlemek istiyoruz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.