Pts. Nis 15th, 2024

  Balıkesirli Müzisyen Çağlar, Yeni Single’ıyla Dikkat Çekiyor!

  Balıkesir’in sahnelerine, 18 yıl önce Edremit Körfezi’nde adım atan ve son 3 yıldır Balıkesir İl Merkezi’nde sahne alan, Rock müziğiyle tanınan ve özgün sahne performansıyla dikkat çeken, sahnelerin sevilen ismi Çağlar, seyircilerle kurduğu diyaloglar ve sahne hakimiyetiyle öne çıkıyor.
  Balıkesir’e adadığı ilk şarkısı “Şehrine Geldim” ile müzik dünyasına adım atan Çağlar, şimdi de “Barmen” adlı parçasıyla dinleyicilere seslenerek ikinci single’ını müzikseverlerle buluşturdu.

  Yakın zamanda çıkardığı “Barmen” parçasıyla günümüz popüler müziklerine, aslında rock tarzında bir eleştiri getirmek istediğini belirten Çağlar, Neden popüler müziklere rock tarzında eleştiri getirmek istiyorsun? sorusuna “Rock müziği, insanı daha güçlü bir şekilde ifade eden, düşünen, yaşayan ve toplumsal gerçekliklere duyarlı olan bir müzik tarzıdır. Günümüzde üretilen müzikler genellikle yüzeysel ve hızlıca hazırlanmış gibi geliyor bana. Ülkemizde dinleyici tercihleri ve beğenileri çeşitleniyor tabiki ancak şu anda piyasada yeni müziklerin biraz tarzdan yoksun olduğunu düşünüyorum. Ben, daha eski tarzda ve daha anlamlı bir müzik yaratma arayışındayım.Arayışımdan birini “Barmen” parçamdaki yalnız adamın hikayesini anlatarak buldum.Amacım, daha bilinçli bir müzik ile farkındalık yaratmak ve amacımı geniş kitleler ile paylaşmak .” şeklinde konuştu.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.